Montella, Arda Güler ve Kenan Yıldız hakkında konuştu: Yeterince iyiyseniz, yaşınız da yeterlidir

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Kenan Yıldız ve Arda Güler’in takıma katkılarını yorumladı. 2 Temmuz’da Avusturya

Kenan Yıldız’ın değerli bir oyuncu olduğunu ifade eden Montella, “Kenan Yıldız’ın çok güçlü bir mentalitesi var. Antrenmanlar kendini geliştirmeye çalışıyor. İlk maçta şansı yaver gitmedi. Pozisyonları daha iyi değerlendirmesi gerekiyor.” dedi.

“Yeterince iyiyseniz, yaşınız da yeterlidir”

İtalyan çalıştırıcı, Arda Güler’in çok önemli bir yetenek olduğunu ancak geliştirmesi gereken özellikleri olduğunu ifade etti. Montella, “Arda çok yetenekli bir oyuncu. Oyun içerisinde geliştirmesi gereken şeyler var. Onu göz ardı edemeyiz. O olmadığında eksikliğini hissediyorsunuz. Genç bir oyuncu. Yeterince iyiyseniz, yaşınız da yeterlidir. Arda çok yetenekli bir oyuncu. Geliştirmesi gereken yerler var ama oynatmamak mümkün değil. Onun gibi bir oyuncu olmadığında farkını hissediyorsunuz. Genç bir oyuncu, kendini birtakım alanlarda kendini geliştirmesi gerekiyor ve bunu da yapacaktır” şeklinde konuştu.

“6-1’lik maç başka bir maçtı, bu başka bir maç”

Mart ayında Avusturya’yla oynana maçta alınan skordan dolayı şok yaşadığını söyleyen Montella, kariyerinde böyle bir skorla karşılaşmadığını söyledi. Montella,”6-1’lik maç başka bir maçtı, bu başka bir maç. Ralf Rangnick de bunu biliyor. Ne oyuncu ne de hoca olarak bu kadar farklı bir skor aldığımı hatırlamıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Tecrübeli teknik direktör grup aşamasında iyi istatistikler elde ettiklerini söylerken, “5 gol attık ve 5 farklı oyuncu attı bunları. Penaltı, duran top, kendi kalesine atılan bir golümüz yok. Topa hakimiyet anlamında harika bir iş çıkarıyoruz ama daha fazla gole çevirmeliyiz bunları. Barış çok önemli bir oyuncu. Ben Türkiye’nin başına geldiğimden beri bireylerden öte bir takım oluşturuyoruz. Barış da bu farkı yaratan oyunculardan biri. Yarın kaptanımız olmadan sahaya çıkacağız, yeri doldurulamaz bir oyuncu. Ancak bu boşlukları doldurmaya hazır oyuncularımız var” dedi.

“Avusturya’da oynama ihtimalim hiç yoktu”

Avusturya’da doğduğunu belirten Müldür, “Avusturya çok sağlam bir takım. Bir oyuncuyu seçmek istemem. Çok iyi oynuyorlar ve zayıflarını da güçlülüklerini de iyi biliyorlar. Ben Avusturya’da büyüdüm, orası ile belli bir ilişkim var ama Avusturya’da oynama ihtimali benim için hiçbir zaman yoktu” şeklinde konuştu.

Takım hakkında konuşan Mert Müldür, “Bu maç daha özel olacak benim için. Ortada bir çeyrek final bileti var ve iki takım da almak istiyor. Umarım kazanan biz oluruz. Rakibimizi çok iyi analiz ettik, ilk maça benzeyen bir maç olmayacağını düşünüyoruz. Çok iyi hazırlandık. Viyana’dan birçok arkadaşım yarın maçta olacak” ifadelerini kullandı. (Kaynak: Ntvspor)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir